O nás

Vítáme vás na tomto webu a chtěli bychom vám představit o čem náš web je. Opět se blíží zimní olympijské hry 2018 a také letní olympijské hry 2020. Představíme vám řadu disciplín a to například atletiku, cyklistiku, vodní slalom a řadu dalších a samozřejmě i zimní sporty jako je hokej, biatlon a další. Sezónní olympijské hry se vždycky konají jednou za čtyři roky, jak letní, tak i zimní, ale celkový odstup olympiád je dva roky.
Představíme vám také řadu novinek ze světa hráčů a jejich příprav až po účastnost či neúčastnost nadcházejících olympiád.
V únoru 2018 odstartuje zimní olympijské hry a ty se budou konat v jihokorejském Pchjongčchangu. V Jižní Koreji bude olympiáda již podruhé. Ty první olympijské hry proběhly v roce 1988 v hlavním městě Soulu. Čekají na vás skoky na lyžích, biatlon, běh na lyžích, snowboarding, lední hokej a mnohé další. Se zimní olympiádou se můžete těšit na řadu skvělých Českých sportovců, kteří reprezentují Českou republiku již několik let. Jako je například rychlobruslařka Martina Sáblíková, dále také biatlonistka Gabriela Koukalová a mnohé další.
Počet českých sportovců pro nadcházející olympijské hry se stále zvyšuje. Jednou z hvězd je například Pavel Janeček, který je sedmým českým bazénovým plavcem a i na toho se můžeme těšit v olympijských hrách. Mezinárodní plavecké federace FINA doplnila do startovního závodu Janečka a to hned na startovní listinu polohového závodu na 400 metrů a to protože český reprezentant měl splněný stupeň B.
Dalším skvělým sportovcem olympijských her je oštěpařka Barbora Špotáková. Má jeden úspěch za druhým a už se chystá na novou sezonu. S pozitivní náladou jí pomáhá její největší podpora kamarádů a blízkých lidí, ale samozřejmě i lidí, které vůbec nezná a to jsou například její fanoušci, kteří už se těší až jí uvidí excelovat na olympiádě.
I na naše veslaře se fanoušci těší i přes jejích neúspěch na mistrovství světa v amrické Sarasotě. Medaili sice nezískali, ale olympiáda je stále před nimi a jak tvrdí Jandač Olympiída není z daleka, tak těžká jako mistrovství světa. Takže naše skupina veslařů se nemusí obávat, že by byli na olympiádě beznadějní k tomu získat výhru. Náročnost se liší hlavně v programu.