Olympiáda bez hvězd NHL

Je možné, že se NHL v nejsilnějším složení na olympiádě nesejde
Jižní Korea už čeká a s ní i zimní olympiáda 2018 a už padne brzy zásadní rozhodnutí o její největší atrakci. Pokud se nezůčastní hvězdy NHL, mezinárodní hokej bude ochuzen o skvělé hráče, ale v lecčems i zpestřen. Tuzemský fanoušek řeší dilema, protože sice by rád viděl nejlepší hráče v národních dresech, ale bez nich má Česká republika a její reprezentace podstatně velkou šanci na medaili. Šéf Mezinárodní hokejové federace Rané Fasel aktivně řeší tuto situaci. Dokonce přišel s nápadem, že sežene potřebný balík od národních svazů, což se ale představitelům NHL moc nelíbí, jinými slovy „další slepá ulička“.
Důležitou informací je, že hokejisté nastoupit chtějí. Alexandr Ovečkin prohlásil a ne poprvé, že pojede bez názoru, co chce okolí. Ted Leonsis majitel Washingtonu ho podpořil. Ale bohužel ne všichni vlastníci jsou takto benevolentní. NHL tedy drží většinu trumfů, jejíž záporný přístup a postoj by obměkčilo také výhodné kolektivní smlouvy s hráčskou asociací NHLPA do roku 2022. Hokejisté a nadšenci jsou na olympiádu s nejlepšími hráči zvyklí, viděli ji pětkrát v řadě, takže by je konec této šňůry velmi mrzel. Jsou tu i nějaká pozitiva, které nabízí odklon zámořské smetánky. Euro Hockey Tour nemá momentálně zrovna vysokou sledovanost, berou to vážněji jen domácí týmy. Ostatní testují nováčky a nikdy jim nic nezbývalo kvůli omluvenkám.

Pakliže by nikdo nebránil hvězdě týmu odcestovat do Jižní Koreji, musel by se bez ní Washington obejít v únorových devíti zápasech. Leonsis dodal „Co nejhoršího by se mohlo stát?“ a je to pravda maximálně by mohli dostat pokutu nebo něco podobného, ale doufá, že k tomu nebude muset dojít. Ovečkin prohlásil, že si je svými názory a postoji jistý. Řekl, že názor nezměnil a rozhodně ani nezmění. Každý chce hrát na olympijských hrách, protože je to skvělá životní příležitost plná zážitků a zkušeností. A ještě dodal, že pokud ho bude ještě někdo s odjezdem přemlouvat, bude mu to jedno a stejně pojede.
Vedení NHL oznámilo, že se olympijských turnajů v únoru nebudou moci zúčastnit asi hokejisté NHL s dvoucestnými smlouvami, kteří budou muset působit úplně někde jinde a to na farmě AHL či nižší ECHL. Možnost se startem na olympijských hrách v únoru 2018 budou mít naopak hráči AHL, kteří se v NHL zatím smlouvy nedočkali a ti, kteří v nejlepší hokejové lize světa kontakt mají, ale další ročník staví jako vypůjčení hráči do klubů Evropy.