Olympiáda přijde o skvělé sportovce.

Překvapení! Od teď se mezi biatlonistkami trochu zmírní konkurence. Světlana Slepcovová ruská biatlonistka končí kariéru a to v 31 letech. Její překvapivé rozhodnutí oznámila po vítězství ve sprintu na letním mistrovství světa v Čajkovském s tím, že tohle bude její poslední závod, takže se nebude účastnit ani olympiády. Slepcovová dosáhla opravdu velkých úspěchů ve štafetě a to hlavně v olympijských hrách roku 2010, kdy získala zlato ve Vancouveru a v Pchjongčchangu o rok předtím na mistrovství světa. Ve světovém poháru vybojovala šest vítězství a v dalších deseti závodech se velmi dobře prosadila na stupně vítězů. Také získala tři tituly juniorské mistryně světa.
Olympiádu nevidí dobře ani biatlonista Adam Václavík. Stačilo jen jedno nepovedené píchnutí a bylo to špatné. Český reprezentant České republiky prodělal operaci zlomené nohy a tímto se jeho olympijské vidiny staví do stínů. Ale nevzdává se a ani netruchlí, už zkoumá olympijské naděje dostat se z temných stínů a jak trénovat střílení i s pochroumanou nohou. A jak se vůbec přichystat na celou novou sezonu. Z tohohle všeho má Václavík těžkou hlavu.
Naopak biatlonistka Koukalová už čeká na olympiádu. Čeští biatlonisté před blížící se olympiádou vynechají mistrovství světa na kolečkových lyžích. Závody v ruském Čajkovském moc nezapadají do plánů šéftrenéra Ondřeje Rybáře. Na letním světovém šampionátu biatlonisté startují pouze nárazově. V minulosti se Ondřej Moravec stal dvojnásobným mistrem světa a titul získala i Jitka Landová. V rámci tréninku absolvuje domácí špička šampionát a to již za tři týdny na kolečkových lyžích, který se uskuteční v Letohradu.
Dojde i na oslavu. Sté výročí založení republiky bude hlavním motivem české výpravy na zimní olympijské hry 2018 v korejském Pchjongčchangu. Reprezentanti České Republiky budou mít na sobě oblečení s grafickými symboly, ale i logo Českého olympijského výboru. Motiv ČOV symbolicky představil v Obecním domě v Praze, ve kterém byla v roce 1918 vyhlášena samostatnost Československa. Český sport má hluboké kořeny a pro sportovce má rok 1918 velkou cenu. Od té doby reprezentují Českou republiku. Největší akcí jsou pro ně olympijské hry.
Logo pro olympijské hry 2018 vytvořil akademický malíř Milan Jaroš, který připravil dvě varianty a to barevnou a zlatou. Jaroš také řekl, že by si přál aby každý sportovec když se podává na symboly a hlavně na stovku, kterou na svém oblečení přidal nějaký velký úspěch do stoleté historie naší země. Nebudeme slavit pouze sto let republiky, ale také padesát let od první olympijské medaile Jirky Rašky.