Olympiáda přinese autogramiádu hvězd…

Gabriela Koukalová, česká biatlonistka používá červenobílý šátek s motivem projektu Olympijský rok a to na zimní olympijské hry v Pchjongčchangu. Koukalová prohlásila, že ho bude nosit a pořádně ho propotí a pak bude doufat, že se vydraží za co nejvíc peněz. Tento projekt je společný Českého rozhlasu a Českého olympijského výboru a šátek s logem tohoto projektu má pomoci dobré věci. Výdělek z dražby těchto šátků a dalších předmětů od několik sportovních osobností půjde nadacím Světluška a Česká olympijská nadace.
Projekt Olympijský rok, jejichž první ročník byl v roce 2016, ky redaktoři Českého rozhlasu sledovali cestu sportovců do Ria 2016, mapuje v dalším ročníku představy dalších osmi Čechů. Biatlonistka Koukalová a vedle ní snowboardistky Ester Ledecká a Eva Samková dále také Martina Sáblíková, která je naše rychlobruslařka, hokejový trenér Josef Jandač, skokan na lyžích Roman Koudelka, sjezdař Jan Hudek a nesmí chybět také paralympionik Patrik Hetmer a ten vyniká v alpském lyžování. Celý rok před zimními olympijskými hrami s nimi tráví reportéři a prostřednictvím seriálů přenášejí do zákulisí přehled tréninku. Projekt také dokumentuje fotograf Herbert Slavík.
Eva Samková se ve dvaceti letech stala po vítězství na olympiádě v Soči sportovní celebritou. Kromě toho, že je Samková tváří projektu Olympijský rok, tak se připravuje na únorové hry v Jižní Koreji.

Za sebou má běhací testy i psychologické testy. Netrvalo dlouho a tato úspěšná snowboardkrosařka se vrhla do pořádných příprav na olympijské hry 2018 a to ve vesnickém stylu, ale také skvěle vybaveném sportovním centru blízko rakouského Salzburgu. Nejnepříjemnější jsou fyzické testy, protože na běhátku a jiných strojích při maximálním zatížení má také netradiční podívanou a to na místní krávy.
Sportovní osobnosti budou představovány projektem Olympijský rok fanouškům. Jejich trénink a přípravy trochu z jiného úhlu pohledu. Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru prohlásil, že je velmi rád ze společně s Českým rozhlasem pokračují v tomto projektu. V srpnu se fanoušci mohli setkat se čtveřicí sportovců a to na Vinohradech. Samozřejmě byla přítomná trojnásobná vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková a také mistrině světa ve snowboardingu Ester Ledecká, ale nechyběli ani bronzový medailisti a to Jan Hudek a také paralympionik Patrik Hetmer.
Prozměnu Martinu Sáblíkovou českou rychlobruslařku potrápilo zdraví. A vysvětlení je jednoduché v předcházející sezoně Martina utrpěla drobné zranění a nepřeje si nic jiného aby jí zdraví sloužilo, protože sport je celý její život. Prohlásila, že má za sebou pobyt u moře a doufá, že jí nic nenaruší kvalitní přípravu na olympijské hry.