Peking – turistické zajímavosti

Peking, Čína
Peking je hlavní město Číny a zároveň městem neuvěřitelných kontrastů. V Pekingu narazíte na mnoho historických památek a muzeí. Kromě jeho velmi bohaté historie vás však překvapí i pulsujícím ruchem velkoměsta. Peking je také město mrakodrapů a místem střetávání kultur. Návštěvníkům nabízí velkolepou podívanou, nezapomenutelné zážitky a možnost vychutnat si atmosféru dávné minulosti v Zakázaném městě či u Chrámu nebes.
Peking, Čína – Popis
Peking byl již před 4 tisíci lety historickým centrem celé oblasti, proto je městem velmi bohatým na památky. Peking byl velkým městem již v období vlády dynastie MING, hrobky z této doby jsou situovány v blízkosti města Peking. Veřejná doprava v Pekingu je nepřehledná, proto doporučujeme využívat taxi, které je skutečně levné. Peking má zajímavý noční trh, kde si můžete koupit neobvyklé pokrmy, jakými jsou například smažení hadi, mořské hvězdice či štíři. Peking má čtvrť nočního života, kde najdete bezpočet barů se živou hudbou a restaurací. Ty z nich, které používají místní obyvatelé, podávají jídla, která jsou pro nás někdy těžko poživatelná.Ty určené turistům jsou sice trochu dražší, ale jídla v nich vařena odpovídají naší představě o čínské kuchyni.
Peking, Čína – Zajímavosti a památky
Zakázané městoZakázané město: sídlo císařů s pamětihodnostmi z 15. století. Zakázané město je jakýmsi symbolem nadřazenosti, které bylo od ostatních částí města odděleno mohutnými příkopy a hradbami. Zde se směl zdržovat pouze císař s jeho doprovodem a ostatním smrtelníkům sem byl vstup pod hrozbou smrti přísně zakázán po dobu pětseti let. Toto město bylo domovem 24 císařů dvou dynastií – Ming a Čching. Na stavbu města bylo povoláno roku 1406 milión dělníků a dokončeno bylo 1420. Město má čtvercový půdorys a za jeho 12,5 m vysokými zdmi jsou skryty honosné paláce s devíti tisíci místnostmi, chrámy, modlitebny a svatyně.
Náměstí Nebeského kliduNáměstí Nebeského klidu: na tomto náměstí v roce 1949 budoucí čínský vládce a diktátor Mao Ce-tung vyhlásil Čínskou lidovou republiku. V čele tohoto náměstí je jeho velký obraz, na mohutné vstupní zdi, který tak tvoří výzdobu náměstí.
Chrám nebesChrám nebes: leží v obrovském zeleném parku. Chrám z r. 1420 byl již mnohokrát opravovaný. Chrám nebes sestává z kruhové stavby, která je korunovaná zlatou kopulí se sálem vysokým 38 metrů. Jedná se o skvost tradiční staré čínské architektury. V tomto chrámu se konají nejvýznamější náboženské slavnosti.
Čínský letní palác: palác je vzdálený 20 kilometrů od Pekingu. Téměř 3/4 plochy letního paláce tvoří ručně vyhloubené jezero Kumming. Jezero je lemováno krásnou promenádou.