Sázka o štěstí

Tak jako spousta věcí tak i sázení je trochu o štěstí. Jakmile vypukne mistrovství světa, Laver Cup nebo třeba olympijské hry sázkaři míři do sázkových kanceláří nebo otevřou weby pro online sázení a doufají, že právě ten jejich tip bude ten výherní. Škála sázek je vskutku velmi široká a to od olympijských her až po sázky malých zápasů například ve fotbale. Většina sázkařů sázá právě tyto sporty a ty méně významné většinou ne. Davají tradičně silné manšafty jako je například Španělsko, Brazílie, Argentina a i Ženské Američanky, Švédky a i Japonky a tohle prohlásil zkušený sázkař, který nechává každý měsíc stovky korun v řadě, ale co se výsledků týče, tak je stále v mínusu. Také řekl, že musí doufat, že se zadaří na následujících olympijských hrách, ale toto doufání může vzniknout v nekončící rutinu. Od naší Výpravy do Jižní Koreji očekává minimálně šest medailí.
Tohle je sázka do loterie. Je možné, že jsou i sázky, které v člověku vyvolají úsměv na tváří. Bude Šebrle zasažen oštěpem ? Otěhotní Špotáková? Potopí Synek loď? Trefí Kateřina Emmons terč soupeře?.. Když dáte deset korun, můžete vyhrát až tisíckrát tolik, ale to asi nikdo nevsadí. Na Špotákovou je kurz šest a to možná z legrace někdo bude sázet, odhaduje sázkařský znalec. Je už uzavřeno kolem deseti procent z celkového očekávaného objemu sázek na olympijské hry 2018. Jde zejména o sázky typu, kdo získá nejvíc zlatých medailí, vítězství jamajského sprintera Usain Bolta nebo vítězství mužského basketbalového týmu USA.
Dle jistých průzkumů Češi nejčastěji sázejí na jistí favority. Někteří vnímají sázení něco jako investici. Dále také odborníci tipují, že mezi nejvíc sazené sporty olympijských her patří tradičně fotbal, tenis, atletika a basketbal. Olympiáda je také příležitostí pro nováčky či specializované sázkaře, kteří dobře rozumí méně populárním sportům. Zde jejich znalosti mohou překonat informace profesionálních bookmakerů, čímž si mohou přijít na opravdu velké peníze.
Jak sázet na fotbal? Každá sázkař má své metody, jak se před uzavřením sázky rozhodnout. Někdo si prostě jen tipne a bude doufat, že ho osvítí štěstí a někomu stačí, že jeden tým je výš v tabulce než ten druhý, jiní hledají formou týmu v posledních zápasech a neskutečné je, že někdo také sleduje zdravotní stavy hráčů, jestli třeba není někdo zraněný. Fotbal jako většina dalších sportů nabízí také dva základní přístupy z hlediska sázkaře. Asi neexistuje objektivní vyhodnocení, každý věří na něco jiného a pravda je někde uprostřed. Pokud jste poslední ze zápasů týmů ani jeden neviděli, musíte se spolehnout na statistiky a popis jiných. To první má vyšší vypovídající hodnotu. A nakonec je tedy na vás, zda formu vezmete jen jako fakt vyplývající z několika čísel nebo přidáte svou intuici a pocit. Tohle je velmi důležité ve světě sázení.